| gmxromania78 a întrebat:

Salut, am si euo problema...De o saptamana, a inceput sa imi apara roseata pe nas si pe barba.Eu obisnuiesc sa ma spal pe fata la 30 minute/zi, si bate vantul aici, la mine, si poate este de la vant si eu ies afara si poate de aceea am roseata pe nas! Dar caut o solutie, cum scap de roseata asta? Am tot nasul rosu si am cate-va cosuri pe langa el (pe obraji) si pe barba. Ce sa fac? Daca nu ma mai spal incepe sa imi dispara? O solutie va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DieBitch a răspuns:

Nu are aface cu spalatul. Sfatul meu este sa te duci la medicul de familie, stie mult mai bine ca noi ce sa-ti recomande...tongue
Sa auzim numai de bine!

| gmxromania78 explică (pentru DieBitch):

Eu am mai avut iarna trecuta cosuri pe toata fata dar intr-un moment dat mi-au trecut. Acum am nasul rosu, stau si in soare eu. Dar ce e cu cosurile? Si mai ales roseata!

| DieBitch a răspuns (pentru gmxromania78):

Cosurile... sunt de la pubertate, fiecare are cosuri in perioada asta tongue