| mirceaqqq a întrebat:

Cred ca am o problema cu maxilarul...
De ceva saptamani cand mananc simt o pocnitura la nivelul maxilarului si este deranjant. Nu am probleme cu vorbitul sau cand casc.
Am ofractura la nivelul maxilarului? Si daca da, cum se trateaza?
Nu vreau sa primesc raspunsuri scurte ( exemplu : du-te la medic, sau ceva de genul )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Daca aveai o fractura nici nu puteai misca maxilarul, de durere. Darmite sa mai si mananci sau sa casti.

3 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Salut.Si eu am aceeasi problema de 3 ani, de cand am avut un meci de box, si mi-am luat una. de atunci imi pocneste maxilarul cand mananc,(mestec mai exact), Nu e nimic grav.Eu am de 3 ani aceasta chestie, si nu am murit. Daca era o fractura grava, probabil nu puteai sa casti, sa mesteci, sa deschizi gura la maxim.maxilarul e cam sensibil, si dese ori pocneste la destula luma.

| neutrino a răspuns:

Daca poti casca, atunci nu ai nimic grav.

| Celcareajuta a răspuns:

Pocnitura este usor in fata urechii? in stanga sau in dreapta? ti-ai pus vreo plomba de curand sau ai pierdut vreun dinte?