| MDE94 a întrebat:

Salut, am o problema cu maxilarul de o saptamana, nu-l mai pot deschide pana la capat, adica daca incerc sa casc sau sa musc nu pot prea mult deschide gura fiindca ma dor muschii si pur si simplu il simt blocat, posibil lipsa de calciu? stie cineva ce este si ce as putea face in afara de a ma duce la un medic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| consiliera a răspuns:

Indicat ar fi sa vezi un medic. eventual poti face exercitii de masticatie, sau masaj.