| MariaGeorgiana14 a întrebat:

De ce cand deschid gura sa mananc sau sa casc imi trosneste maxilarul pe partea stanga? Dintr-o joaca am fost lovita cu piciorul de catre fratele mai mic in zona respectiva dar nu am bagat de seama crezand ca o sa ini treaca a doua zi. Cineva care a terminat kineto ma poate ajuta? Sau este nevoie sa merg la medic? Ca nu simt dureri decat zgomotul acela care este ff enervant

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poate fi o fisura la nivelul maxilarului.
Ar fi bine sa mergi la un dentist, sa se faca un control radiologic.

| sierra1 a răspuns:

~De ce cand deschid gura sa mananc sau sa casc imi trosneste maxilarul... am fost lovita cu piciorul de catre fratele mai mic in zona respectiva~

dacă nu ai observat, intrebarea conține deja răspunsul

| MariaGeorgiana14 explică (pentru sierra1):

Am mai primit picioare in gura de la el laughing dar nu ca acum. sa ajung in stadiul asta

| gabicoo a răspuns:

Fatitu ăsta e fiu lu Jackie Chan?