| RaducuAndrei a întrebat:

cu mult timp in urma mi-a aparut o alunita destul de ciudata pe degetul mic al piciorului care pan` la urma a disparut.
Azi mi-a aparut acelasi gen de alunita pe talpa nu stiu exact ce este... Daca imi puteti spune o sa va fiu recunoscator ( nu se simte la atingere este in piele )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| GiveMeYourPussy a răspuns:

Din cate stiu alunitele ciudate sunt un fel de cancer de piele.nu vreau sa te speriu, poate eu zic prostii.dar mai bine du-te la medicul de familie... daca ai orice nelamurire cu curpul tau eu iti zic sa mergi la medic.sa nu te iei dupa raspunsuri pe TPU.care sunt : iti va trece nu e nimica grav. deci eu iti recomand sa meri la medic.cum am zis mai sus NU VREAU SA TE SPERIU CU CE AM ZIS... POATE AM ZIS O PROSTIE dar u vei afla daca vei merge la medic. sper ca ti-am fost de foloswinking

| monstrulet a răspuns:

Alunitele de obicei nu se trec. Sigur nu era un neg?

| RaducuAndrei explică (pentru monstrulet):

Nu stiu arata la fel ca si o alunita... Are o forma rotunda si este maro

| adryanaony a răspuns:

Eu spun sa consulti sfatul unui medic dermatolog...