| EDUARD453 a întrebat:

Buna ziua, daca am fost operat de apendicita am sanse sa trec de examinarea medicala pentru liceul militar? Ce analize se fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Depinde de perioada trecută de la operație, ca să poți fi apt fizic ca să susții probele sportive.
În rest, fișa medicală obișnuită, în care la istoricul medical se va trece operația de apendicită.
Succes!

| EDUARD453 explică (pentru romeo78):

Mulțumesc frumos! Dar, imi poti spune si ce analize se fac?

| romeo78 a răspuns (pentru EDUARD453):

Numai liceul militar îți poate oferi aceste informații. Oricum, sunt analizele medicale standard, nimic de speriat și oricum să vadă istoricul medical al copilului, eventual dacă are o boală care îl împiedică la să-și desfășoare activitatea corespunzător.

3 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Dupa 2 saptamani dupa operatia de apendicita am mers cu bicicleta. Si a fost mai grava, ca era peritonita pendiculara.