| AlexandruTeodor a întrebat:

daca mi-a iesit ASLO de 800 acum o saptamana la analize si acum imi iese 880 inseamna ca am o infectie, nu? Vreau sa stiu daca infectia este contagioasa, va rog cineva care se pricepe. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Este foarte mare si stii si tu asta, nu este contagioasa in schimb daca stai fara tratament iti va ataca oasele, de regula aslo se face din cauza amigdalelor, fiica mea a facut un an de zile moldamin, incepuse cu aslo 600 si dupa un an tot nu scadea a trebuit operata de amigdale, de abia atunci i-a trecut si a scapat de injectii, ca sa nu mai stai sa te intepi in fiecare saptamana cu moldamin ani la rand du-te si scoate-ti si tu amigdalele ca altfel nu scapi, oricum si operatia ca sa o faci tot trebuie tratament mai intai sa scada ca nu iti face nimeni pe o infectie asa de mare, deci pregateste-ti fundul pentru injectii

| AlexandruTeodor explică (pentru Felys):

Multumesc pentru informatii, dar ca sa stii nu cred ca se mai face moldamin, se face penicilina si in vena.

| Felys a răspuns (pentru AlexandruTeodor):

Asa o fi, nu te contrazic, ce ti-am spus este de acum 5, 6 ani,oricum in timpul operatiei i-a gasit punga cu puroi verde in spatele unei amigdale,puteam sa ii tot fac moldamin, nu i-ar fi trecut in veci pana nu era eliminat chirurgical, si mai stiu cazuri asemanatoare, daca ti se va recomanda operatie sa nu stai pe ganduri, si eu m-am operat de amigdale la varsta de 36 de ani si crede-ma ca nu le simt lipsa deloc, curaj, o sa fie bine