| Anasela a întrebat:

Buna ziua, daca o vara a mea a luat pastile fara sa știe ca e insarcinata si i-a venit menstruația si după a căzut o bucata de cheag de sânge, nu avea nici o luna, trebuie sa iasa si locul sau ceva de genul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici sa scrii româneste nu stii, o vară de a mea, ce exprimare e asta? O verisoară asa se pronunță corect, ca daca scrii o vară te duce cu gîndul la anotimpul calduros, iulie august care sunt luni de vară, deci revenind, verisoara ta care este si ea la fel de desteaptă ca tine a luat pastile fara sa stie ca este insarcintă? Mai exact ce pastile a luat? Ia cazut un cheag de sange, si ce loc sa îi iasa? Sau ai vrut sa scrii trebuia sa iasă ea pe locul întîi la inteligență?laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Sa mearga la ginecolog pentru investigatii medicale!

| dullcat a răspuns:

Ce sa iasa? Cel mai probabil nu a fost insarcinata.

| Paula05200 a răspuns:

Buna! Poate nu a fost însărcinată și doar o întârziere a menstruației!