| comet a întrebat:

Dca sunt bolnav pot sa imi iau scutire doar de la doctorul meu de familie sau pot sa imi iau si de la alti doctori de familie dar care nu sunt ai mei? Pentru ca doctorul meu de familie are cabinetul departe si am unul langa mine dar nu știu daca se poate

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Se poate, dar la medicul de langa tine trebuie sa platesti "consultatia".

4 răspunsuri:
| Bybanu a răspuns:

Da poti dar trebuie sa dai si tu 1/2 sute

suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic nu se poate ca nu iti da niciun medic scutire daca nu esti inscris la el

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Adeverinţa medicală/"Motivarea" se poate obţine de la medicul ( tău ) de familie sau de la Cabinetul şcolar!
Ori din Policlinică/Spital...

Toate cele bune.

| Borntohelp a răspuns:

Trebuir sa platesti consultatia dar se poate.