| MatanaTheCowardCheater a întrebat:

Ce se poate întâmpla dacă duc o scutire falsă la liceu, pentru a fi avizată şi mai apoi la profesorul de educaţie fizică? Dacă îşi dau seama că e falsă, ce păţesc? Până acum am dat numai de doctori tâmpiţi: doctorul de familie mi-a spus să mă duc la spital, iar cei de la spital mi-au zis să mă duc la doctorul de familie pentru scutire medicală la educaţie fizică. Având o adeverinţă care spunea că sunt apt la educaţie fizică, am scanat-o (cu tot cu spate), am şters ce era pe ea, apoi am scris-o eu din nou, menţionând pe ea o boală din lunga listă de boli pentru care se acordă scutire medicală la educaţie fizică. Mulţumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| Parmalat a răspuns:

Teoretic e fals in acte publice si uz de fals, de la 3 luni la 3 ani.

Dar avand in vedere gradul de pericol social redus al faptei, in cel mai rau caz o sa-ti faca morala politistul si dupa aia te lasa pe mana parintilor; la procuror nu cred ca ajunge big grin Sigur, asta daca profesorii o sa fie foarte rigizi, fiindca s-ar putea sa-ti dea cu ea in cap, sa tzipe putin la tine si nici macar la politist sa nu ajunga laughing

Riscul e mic fata de potentialele beneficii, deci se merita sa incerci; ai grija sa arate ca si cum ar fi adevarata.

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Daca e sa te prinda...o patesti rau! ( da depinde si ce profi ai )
poate sa iti scada media la purtare pana la 7!
da daca ai facut-o buna ...nu are de ce sa te suspecteze big grin

| ταξιδιώτης a răspuns:

Nota scazuta la purtare (daca nu mai rau)+ca faci un fals in acte ceea ce e de natura penala...las-o balta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-va naibii de nemernici. Daca vreti sa trageti in caramida pina si la sport imi dau seama ca la celelante materii e clara domnule.ce mai ramine de spus?