| Marcel10282 a întrebat:

exista un maxim de scutiri pe care un doctor ti le poate da? Doctorul de familie mi-a zis ca nu-mi mai poate da scutire desi aveam nevoie pentru ca am ajuns la nu stiu ce limita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca deja "bate la ochi" cate ti-a dat, nu vrea sa se faca el de rusine si sa incurajeze chiulitul. Cere o trimitere de la cel de familie la ORL la ce vrei tu de exemplu, si acolo cere scutire, ala nu te stie si poate iti da.

| Donsavas a răspuns:

Te duci la un medic specialist si iti da scutire.

| alina2k18 a răspuns:

Pai medicul iti da scutire medicala daca esti BOLNAV laughing
Esti?

| TheGentleman a răspuns:

Dacă ai reputație de chiulangiu, normal că nu îți mai dă.

| Horatiuabc a răspuns:

Medicul de familie este obligat sa iti de a scutiri daca in urma consultatie descopera ceva la tine. Dar daca nu ai nimic dai 20 lei si te rezolva happy