| AleFagaras a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine.Acum cateva zile ma durea in partea stanga(lateral), de la coaste in jos. Cateodata ma durea chiar si pana la ovarul stang. Dar in principal ma intreb de ce ma doare in zona coastelor lateral stanga.Ca sa imi treaca durerea stateam incordata sau ma apasam in acel loc.Se poate sa am ceva cu splina? Sau durerea de mai de jos sa fie relfexia de la rinichiul stang? Stiti cumva ce ar fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FesCuDungi a răspuns:

Cum ai zis si tu, e foarte posibil sa fie de la splina! sfatul meu: nu mai sta pe ganduri, nu mai cauta sa incerci sa iti opresti tu durerea si du-te la un medic sa iti faca o consultaie! (mai bine sa previi decat sa tratezi)