| Lin_Mada_1997_pxQQ a întrebat:

de 6 luni am un fel de veruca/ neg...Aseara mi-am luat inima in dinti si am rupt-o din carne, mi-a curs sange 2 minute apoi nu mai aveam nimic. Acum a ramas doar un pic de gaura mica, tin sa mentionez ca devenise deja enervanta.
Am 17 ani o sa treaca de la sine? Asa arata acum http://imgur.com/gallery/S5RFviP la fel doar ca are gaurica aia mica, cum am rupt negu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Wow, să sperăm că trece și nu recidivează. Vezi să nu-l infectezi

| Lin_Mada_1997_pxQQ explică (pentru sierra1):

Dupa ce am rupt am pus apa oxigenata si am pus servetel de ala cu alcol de la farmacie.

| sierra1 a răspuns (pentru Lin_Mada_1997_pxQQ):

Măcar un leucoplast cu rivanol până la vindecare (dacă nu se infectează)