| secret_1807 a întrebat:

Am avut si eu pierce in buric si era infectat si acum cateva minute, m-am jucat cu cainele si mi l-am agatat si s-a rupt cu tot cu carne, adica mi s-a rupt pielea in doua, da ideea e ca nu ma doare absolut de loc doar mi-a curs sange, e posibil sa imi treaca, sa mi se refaca pielea, mami nu stie nimic de el

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Sunt foarte putine sanse ca rana ti se va vindeca exact asa cum a fost inainte, adica cele doua jumatati sa se lipeasca la loc. Si eu am patit cam ca tine acum cativa ani, iar acum nu se mai vede nimic. Trebuie sa te duci la un doctor (eu asa am facut), care are de a face cu chirurgie si el iti va taia resturile de piele (cu anestezie locala, desi ea nu functioneaza, cand locul e infectat, asa ca probabil mai intai va trebui sa iei antibiotice prescrise de medic o saptamana-doua), iti va curata rana de resturi de piele, ca sa nu se vindece urat. Iar cand rana se va vindeca de tot vei putea iarasi sa-ti faci o gaura, daca o sa vrei. Si va trebui sa-ti cumperi un pircing, care iti va putea acoperi cicatricea, desi va fi aproape invizibila. Succes!

P. S. nu simti durere, pentru ca acea portiune de piele are o circulatie foarte proasta/slaba, e semi amortita, semi moarta. Sau mai e posibil sa nu simti nimic din cauza socului.

| alleecsandra a răspuns:

Eu am avut o infectie la ureche deoarece m am agata in cercel si sincer sa ti spun mi s a rupt putin pielea si nu mi s a mai prins

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

E posibil sa ti se infecteze. Da-ti cu spirt. Daca totul decurge bine si nu se infecteaza o sa ti se refaca la loc pielea.

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Scuze nu am inteles bine, era deja infectat.Nu stiu in ce masura ti s-ar putea vindeca daca e infectat.Ar trebui sa ceri sfatul farmacistului sau medicului ca sa-ti dea ceva unguent cu care sa-ti tratezi infectia pana ce nu se va agrava.

| DeeDeeKiss a răspuns:

Am si eu un pierce in buric si mi s-a infectat da nu stiu daca e normal sa imi curga sange din gaura va rog frumos sa imi spuneti si mie