| anonim_4396 a întrebat:

de aproximativ 3 ani imi apar in zona genitala mai exact pe linia chilotului furuncule, am tot fost la medic am urmat tratamente cu antibiotice atat orale cat si locale dar nu imi trece. Se sparg singure,se inchide rana dar ramane cicatrice mov, care daca este frecata de imbracaminte recidiveaza. Va rog daca imi puteti recomanda ceva, mi-e rusine si de sotul meu sa ma vada asa... nici un tratament nu a dat roade si nu as mai vrea sa iau atatea antibiotice degeaba.
P.s Am incercat si cu Miere de Manuka

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TeodorescuAndrei a răspuns:

Incearcă lenjeria intimă să o schimbi mă refer cu ceva mai de calitate. E posibil să ai vreo alergie datorită materialului poate? Incearcă si o cremă de gălbenele o găsești in farmacii. P.S. e vară e cald incearcă pentru o perioadă să nu porți lenjerie intimă ( bine mă refer in privat si in intimitate ) poate nah...si mai evită antibioticele.

| eve2707 a răspuns:

Si eu recomand sa schimbi lenjeria la alt material.
Eu zic sa mai incerci la alt medic, un dermatolog bun si sa nu te dai batuta. Se mai intampla sa iti dea tratamentul gresit (experienta proprie)

| Anonim2htqbf a răspuns (pentru eve2707):

Incerc..mai caut medici