| Arter22 a întrebat:

De aproximativ o saptămâna mi s-a inflamat partea de jos a subratului drept (am si o durere /usturime). Este grav? CE TRATAMENT SA IAU? Ce ar putea fi? Credeti ca este pentru ca mi-am ras subratul in acea zi? Astept un raspuns cat mai repede va rog e urgent. DAU FUNDITA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Probabil te-ai iritat dupa ce te-ai ras. Iti recomand sa nu te mai razi o perioada, pana isi revine pielea si sa te dai cu un unguent. Poarta si ceva larg, pentru ca daca imbracamintea freaca zona respectiva o sa se retraga mai greu inflamatia.

| Arter22 explică (pentru Zorn):

Si eu cred la fel mersi mult. Dar cam in cat timp trece?

| Zorn a răspuns (pentru Arter22):

Pai, tinand cont ca locul respectiv transpira si pielea se freaca destul de mult in zona aceea, o sa treaca mai greut decat o iritatie obisnuita. In cam vreo 2 saptamani ar trebui sa treaca, maxim.