| Ridiculiza a întrebat:

De cateva saptamani imi tremura mainile...nu rau, nici nu se observa. Ma deranjeaza daca vreau sa fac o poza sau sa beau dintr-un pahar foarte plin. Am auzit ca din cauza somnului ...ma culc doar pe la 3-4 dimineata, totusi beau cafea(una la o zi sau doua), suc( nu in exces).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Reghqen a răspuns:

Poate să fie de la o lipsă de calciu, sau poate ai tensiunea, presiunea prea mare thinking
De la cafea nu cred ca este fiindcă beau și eu una în fiecare zi dimineața cu biscuiți, de la suc nu știu nu cred oricum încearcă să eviți sucurile... mai degrabă bea un pahar mic de vin e mai sănătos.
Poți încerca să bagi activitate fizică vreo 30-40 de minute de vreo 4-5 ori pe săptămână pentru ca făcând mișcare, activitate fizică, presiunea și tensiunea scade findcă corpul se obosește și eliberează tensiune, presiune, energie și o să te simți mai lejeră, mai odihnită, mai liniștită să zicem așa.
Alergarea, cu siguranță face la cazul tău. Începe cu 20-30 de minute pentru început iar după aceea mărești timpul treptat.
Cred ca medicul tău de familie știe mai bine decât noi, așa ca vorbește cu el și o să aflii care este cauza tremuratului.