| adda_2939 a întrebat:

Buna ziua, de cateva zile acuz niste dureri in partea dreapta in zona ficatul, cateodata durerea imi radiaza spre zona apendicelui si pe piciorul drept, azi mi-am facut o ecografie abdominala generala si mi-a descoperit ca am un polip de 4 mm pe vezica biliara pe partea superioara iar diagnosticul este polip colesterolotic vezicula biliara. Imi spune-ti va rog daca este necesara o operatie? sau cum pot sa ma tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ruzycciocolata a răspuns:

Buna.Ai putea incerca :Se pun la macerat intr-un borcan, timp de 9 zile, urmatoarele: 500 gr miere de salcam, un pumn de flori de sunatoare, 600 ml ulei de masline presat la rece, 3 lamai taiate felii (eu am pus doua fiindca erau foarte mari). Se agita zilnic, pentru omogenizare, iar la sfarsit se strecoara si se pastreaza la rece. Se consuma zilnic 2 linguri de amestec, dimineata pe stomacul gol, dupa care se sta culcat pe partea dreapra 30 minute. Se bea apoi un ceai de rostopasca preparat din 1/2 lingurita de planta oparita in 200 ml apa si infuzat 3 minute. Cura dureaza pana la terminarea compozitiei, dupa care se face ecografie. Daca boala nu s-a ameliorat, se repeta cura dupa o pauza de 14 zile.
Acum un an si jumatate cand am facut apiterapie, am avut o pernita cat palma, facuta dintr-un voal de bumbac (trebuie sa fie un material din fibre naturale) si umpluta cu pedicuta, pe care o tineam in fiecare seara cate doua ore pe zona ficatului. Incearca si tu si vezi daca iti ajuta. E simplu si la indemana. Cica a mai incercat cineva :http://www.roportal.ro/......_421.Bafta si insanatosire grabnica!

| nykymyky a răspuns:

Fss