| Jigokunokishi a întrebat:

de cateva zile au inceput sa imi iasa pe capul penisului si preput niste puncte rosii, bubite care ma si mananca. Am mai avut odata si mi-a zis dermatologul ca e candidoza. Trebuie neaparat sa merg la doctor? Stiti vreun dermatolog cu tarifuri ok in Sibiu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca stii sigur ca-i candidoza, poti cumpara tratament si singur, de la farmacie. Vezi ca tratamentul trebuie facut concomitent de toti partneri de sex, altfel risti sa te reinfectezi.
Dar ai facut sex neprotejat cu mai multe partnere, te sfatuiesc totusi sa vezi un medic de la Dermato_venerice si sa faci niste analize medicale, ca poate fii o alta infectie, mai grava, decat candidoza.

| Din_Ardeal_Berti_1971 a răspuns:

Si eu am patit asa. spalate cu spun si compare-ti Nidoflor si trece