| AlexJOAN a întrebat:

Salut, am 16 ani si am o problema. De cateva zile, mai exact de duminica sau luni, mi-au aparut pe penis niste bubite care au deasupra un strat foarte subtire de piele si inauntru ceva alb. Vineri am avut contact sexual cu cineva fara prezervativ dar am mai facut-o fara si nu s-a intamplat nimic, doar ca de data asta am facut si in fund (bubitele sunt pe capul penisului doar ca acelea sunt rosii iar sub capul penisului sunt acele bubite de care va povesteam). Tin sa precizez ca ma mananca doar daca belesc capul penisului.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/boală venerică/BTS cu care te-ai pricopsit de la sexul neprotejat sad

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!

| CLCQ a răspuns:

Scurt si cuprinzator: dermatolog si igiena.

| AlexJOAN explică (pentru CLCQ):

Este grava problema? (m-am referit ca am facut se.x a.nal nu ca am bubite in fund).

| CLCQ a răspuns (pentru AlexJOAN):

Nu e grava dar trebuie un consult de specialitate, adica dermatolog.