| LaurentiuLau a întrebat:

De ceva timp am niste dureri de cap. Si aceste dureri de cap au dus la ameteli, oboseala, ma simt prost in general. Sunt foarte sperios. Fac foarte des atacuri de panica. Si mi-e frica de ce as putea sa am. Multumesc mult. Funda. As vrea sa imi spuneti ce am, nu sa imi spuneti sa ma duc la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Poate e ceva in aer si iti creaza o starea mai aiurea, concentreaza-ti atentia pe ce-ti place s-a faci si nu-ti bate capul cu asta, corpul tau se regenereaza singur daca tu il lasi si nu-i spui mereu ca are ceva; esti un spirit intr-un corp fizic, esti mai puternic decat iti imaginezi, in concluzie n-ai de ce sa-ti fie teama

| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Ameteli in sensul ca iti pierzi controlul / echilibrul, oboseala, crezi ca mori, panica, anxietate, cres presiunea sangelui ce poate duce la dureri de cap.
Nu ai cheag, pentru ala aveai tu mult mai multe simptome.
Consulti un medic psihiatru, iar daca nu vrei, te duci la un Plafar, ii explici doamnei farmacista situatia, iar dansa iti va da un tratament.

Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat