| Viorelaa26 a întrebat:

Buna ziua. De curand am aflat vestea pe care o asteptam de mult si acea fiind ca sunt insarcinata. Inca nu am reusit sa merg la un control dar voi merge foarte curand.
Ideea e ca la locul de munca unde lucrez se lucreaza ridicand baxuri munca fizica. Ceea ce e foarte greu pentru o gravida.
Ce ma sfatuiti si care sunt pasi pentru mai tarziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti cere sa fii mutata in alt loc, la munca fizic mai usoara.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de urgenta la medic sa ti se confirme sarcina si sa ti se dea hartie la mana, apoi anunti imediat la locul de munca si ei te vor schimba la alt post, unde nu se ridica greutati.

Răspuns utilizator avertizat
| Viorelaa26 explică:

Aceea*