| bizo95 a întrebat:

De ceva timp ma tot uit dupa o tipa care lucreaza la fabrica unde sunt si eu ea este la birou si tot voiam sa intru in vorba cu ea insa nu am reusit de obicei cand trece pe langa mine unde muncesc eu aproape toata ziua ma uit dupa ea Domnisoara a observat ca ma uit la ea si cand vreau sa vorbesc cu ea dupa ce merg de la munca ea merge rapid si nu reusesc sa o prind ca sa vorbim cum as putea sa intru in vorba cu ea dat fiind ca nu o cunosc si nici numele nu il stiu oare are ochi pentru mine?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu prea imi veni a crede.Din moment ce zici ca a observat ca te uiti dupa ea, in mod normal daca dorea sa te cunoasca facea in asa fel incat sa reusesti s-o "prinzi" macar o data asa "ca din intamplare". Mai poti incerca insa putine sperante. Bafta.

| bizo95 explică (pentru corbulalbrosu):

Pai odata am trecut pe langa ea insa nu am avut curajul sa intru in vorba cu ea

| corbulalbrosu a răspuns (pentru bizo95):

Prin raspunsul meu initial, nu am incercat sa te descurajez. Orice barbat are obligatia de a nu se da batut si sa incerce in continuare, eventual pana in momentul in care i se atrage intr-un fel sau altul atentia in cazul in care ar deveni prea insistent. Lasa tracul, modestia sau rusinea, fii cu mai mult tupeu si incearca ceva mai mult, mai insistent. Oricum, indiferent de ce se va intampla nu ai nimic de pierdut ai doar de castigat.