| Ririru a întrebat:

De curand am fost diagnosticata cu un colecist septat si fundic plus rezidu biliar, mi s a dat tratament cu Rowachol 7 zile/luna si pe an sa fac cate o ecografie pentru namolul biliar sa nu dea in pietre(am si regim),eu am citit pe net cum ca ceaiul de pelin ar ajuta dar nu stiu cum si in ce cantitate sa il consum, peste tot gasesc moduri diferite de administrare. Exista cineva care imi poate spune ceva despre el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

O cana pe zi cred ca este suficient.Mama mea a avut aceleasi probleme.Dar ea mai bea si ceai de cozi de cirese pe langa ceaiul de pelin.