| ankutisor a întrebat:

Buna ziua ma iertati de deranj vreau sa va intreb ceva am fost diagnosticata acum o luna cu ovarele micropolichistice am facut tratament si dupa o luna am revenit la control si medicu mia scris pe ecografie ovare aspcet normal e posibil asa ceva? Avand in vedere ca am luat tratament?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din câte înţeleg eu, tratamentul a fost făcut doar o SINGURĂ lună...

În general, ovarele micropolichistice NU se tratează/vindecă într-o singură lună!
Tratamentul durează cam 3 luni.

Deci, ori diagnosticul iniţial a fost greşit, ori cel de acum este greşit sad
Eventual, poţi merge la ALT ginecolog cu ambele ecografii şi ceri o altă părere...

Toate cele bune.

| ankutisor explică:

Va multumesc pentru raspunsuri dar de la asa ceva pot fi infertila pe viitor?