| Laviniaaaaaaaaa1996 a întrebat:

De două zile mi-au apărut niste pete mici rosiatice in zona pieptului,nu ma mănâncă, doar ca arată inestetic.
Este posibil sa fie din cauza imunității slăbite? Precizez că în ultimul timp am mâncat haotic si cred ca mi-am dat imunitatea peste cap... Sau este altceva mai grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar putea fi o reacție alergica alimentara, sau sa fie de la un anumit tratament, posibil sa fie și de la mușcături de insecte. Daca ai și dureri abdominale și îți vine să vomiți sau au vomitat înseamnă că e toxiinfecție alimentara, trebuie să fi atenta ce alimente îți provoacă aceasta alergie.

| Laviniaaaaaaaaa1996 explică (pentru anonim_4396):

Da,au fost din cauza alimentației. Mi-au trecut singure fara sa le fac ceva.
O sa fiu mai atentă la ce voi mânca de acum încolo. Mulțumesc de răspuns!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Laviniaaaaaaaaa1996):

Să fi iubita.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic sa te consulte, aici nu sunt medici nu stim.

| Laviniaaaaaaaaa1996 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Dacă am pus o întrebare, nu cred ca ar trebui sa sari așa în sus! Poate ca cineva a mai trecut prin asta si imi poate spune despre ce este vorba!
Si inca ceva, poate am un motiv pentru care nu pot ajunge la medic.