| Doarof3 a întrebat:

De ce am migrenă continuu de ieri? Ieri mi-a curs si sânge din nas.
Care ar putea fi cauzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Hipertensiv cumva?

| Doarof3 explică (pentru sierra1):

Nu sunt hipertensiv

| sierra1 a răspuns (pentru Doarof3):

O vizita la medic e obligatorie

| anonimg a răspuns:

Ai tensiunea arterială crescută și s-a spart un vas de sânge. Este bine ca ți-a curs sângele pe nas pentru că altfel era hemoragie interna și era mai rău.
Da, durerea de cap apare și din cauza hipertensiunii arteriale.
Pentru aceasta trebuie să mergi la medicul de familie pentru control și pentru ați prescrie un tratament.
Ai nevoie de consum de apă plată minim 2litri pe zi.

| Crackman a răspuns:

Sinuzita

| Aurora99 a răspuns:

Buna! Apeleaza la un medic specialist cat mai devreme.Cauza pot fi multe, insa nu are sens sa te sperii cautand diagnostice.Sanatate multa!

| tal4556 a răspuns:

La migrena te gandesti prea mult la o chestie, depinde daca durerea e in zona fruntii sau in spate.
Sangele reprezinta bucuria de a trai iar tu plangi cu sange, adica crezi ca daca cineva nu te lauda nu poti fi fericita. Inceteaza sa asculti parerile oamenilor si iubeste te

| Arseia a răspuns:

Nu ai transponder in nas?
oameni care au fost rapiti de extraterestri au asemenea sangerari.
mergi la doctor