| Spyda a întrebat:

De ce cand ma urinez iese sange?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil ai o infectie urinara sau o piatra care se deplaseaza. Prezenta sangelui in urina este o urgenta, asa ca du-te neaparat la Urgenta.

| micurutza2005 a răspuns:

Nu ai spus daca esti baiat sau fata.la baieti poate fi deplasarea si eliminarea unei pietre care a lezat tot traseul de la rinichi si e problema mare, poate fi o alta problema de rinichi grava, sau de prostata nu e de joaca mergi la medic. daca esti fata, femeie atunci si aici poate fi vorba de o piatra sau alte leziuni pe traiectul de la rinichi nu sta asa daca vrei sa-ti salvezi rinichii de aceasta problema.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Eu m`as duce in locul tau la urgente. Ceva e in neregula.
S-ar putea sa scapi cu o infectie urinara extrem de urata.
Sau ai probleme cu rinichii? Daca elimini nisipul iar particulele de nisip sunt mai maricele...probabil in drumul lor au facut ravagii si acum sangerezi.Nu te ustura?
Cel mai bine e sa faci un drum la medic maine la prima ora.

| dispe a răspuns:

Fuga la doctor! Nu te panica dar nici de gluma nu e! Probabil o simpla infectie urinara.

| mitica_6163 a răspuns:

Foarte tare "okei"

| okei a răspuns:

Te-ai dezvirginat de curand? Consulta un medic poate te-ai ranit in interior noi nu iti putem raspunde la aceasta intrebare este o problema grava CONSULTA UN MEDIC RAPID! O zi buna!

| dreamerlainen a răspuns:

Fugi repede la un medic urolog sau cel putin la cel de familie, problema e destul de serioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa fie o problema foarte serioasa nu e de jucat cu ea... du-te la medic... poate sa fie boala hematuria care e foarte serioasa

Răspuns utilizator avertizat
| utilizatoru a răspuns:

Consulta un doctor!