| CarameleCuLapte a întrebat:

deci sunt fata, am 12 ani, aproape 1.60 inaltime, si am avut 59 de kg. si am slabit si acum am 55, si de 3 zile, nu mai pot slabi deloc, mentionez ca fac exercitii in fiecare zi, mananc doar dupa-amiaza la pranz si dimineata un iaurt, ce sa fac sa slabesc rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu este ok sa mananci atat de putin! Trebuie sa inveti sa mananci suficient dar echilibrat. Renunta la prajeli, dulciuri, elemente procesate, patiserie. Bea 2L de lichide cel putin, sucurile din comert sunt excluse. In cazul exercitiilor axeaza-te pe cardio sau fa-i exercitii pentru fiecare parte gen : 10 minute pentru abdomen, 10 minute pentru picioare si 10 minute pentru fund.

| gelu1970 a răspuns:

Vrei sa devii anorexica?