| alexutzzzzzzzza a întrebat:

Mi-am facut un regim din cap'sorul meu si as vrea sa stiu cam cat pot slabi intr-o luna daca dimineata mananc un iaurt sau un ou fiert cu legume, la pranz cartofi fierti cu carne de pui sau ceva mai usor in genu asta, dupa amiaza un fruct iar seara ceva usor, o salata de legume, un iaurt? aaaa si in fiecare zi sport si fara mancare dupa ora 18

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Este foarte bine, mai puțin prânzul. Mănâncă salate cu carne soui cartofi cu salate, nu combina carne cu cartofi sau paste. Mari succese!

| Zenithf a răspuns:

Cartofii contin amidon, care este o polizaharida usor de asimilat de organism. Ar fi recomandabil sa consumi cartofi mai rar, poti sa manci carnea de pui cu orez sau salata mexicana. Cerealele sunt un aliment pe care nu este bine sa-l elimini complet din alimentatie, mai bine consuma 3-4 felii de paine integrala (neagra sau graham) pe zi, sau 1/2 cana musli sau cereale ca cele de la Sano Vita, de asemenea, trebuie sa fi atenta sa mananci suficiente legume (2-3 portii zilnic) si fructe (1.5-2 portii zilnic). Ultima masa din zi nu trebuie sa fie neaparat inainte de ora 18, depinde foarte mult de programul tau de activitate, sa fie cu 3-4 ore inainte de ora de culcare.

| Zenithf a răspuns:

Inca ceva, grasimile polinesaturate (Omega-fat 3) ce se gasesc in pestele oceanic si in seminte sau nuci, ele protejeaza sistemul circulator, reduc riscul de boli cardiovasculare s.a.m.d., ajuta inclusiv la slabit. Nucile si semintele sunt de asemenea si un izvor insemnat de minerale si vitamine si nu trebuie sa lipseasca din dieta ta, ar fi bine sa consumi 2-3 portii de pe saptamana.

| Mariusssss a răspuns:

Cu mancarea poti lua masa si la ora 19 asta pentru a nu adormii cu senzatia de oarece foame. Masa de seara nu are o ora anume, trebuie doar sa iei ultima masa cu cel putin 3 ore inainte de culcare. In rest nu ai cum sa nu slabesti daca adopti o alimentatie cat de cat sanatoasa. Numarul de kilograme pierdut este dat de numarul de calorii consumate, metabolism plus alti factori ce difera de la un om la altul. Ramai asa pentru ca nu ai de ce sa-ti faci probleme. O zi frumoasa!