| MihaitaBateGolfu a întrebat:

BUNA ZIUA! Dimineata m-am simtit rau si m-am dus sa fac caca...Cand ma uit... CU SANGE. :*( Este rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Rău. Mergi la doctor. Ori ai hemoroizi din cauza constipatiei, ori probleme la colon.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Mergi la medicul de familie și spune-i despre asta, poate folosind alte cuvinte totuși ca scaun cu sânge, el te va îndruma mai departe.

| DariaDark a răspuns:

Poate fi o fisura anală, dacă sângele era de culoare deschisă, șansele ca sa ai o fisura anala sunt destul de mari (nu e grav)
In schimb dacă sângele era de culoare închisă nu este tocmai bine, cauza este una internă. Cel mai bine este să consulți un medic, vezi dacă mai ai probleme data viitoare când mergi la toaletă