| ReTz a întrebat:

duminica dimineata pe la ora 4:30 m-am trezit cu palpitatii rapide si o senzatie de frica.Am fost la urgente mi s-a luat tensiunea, s-a facut ekg, analize, toata au iesit bune.Doctorul de acolo mi-a spus ca am facut un atac de panica si mi-a recomandat Sedatif Pc, e un medicament bun, ma linisteste, calmeaza, relaxeaza dar in acelasi timp parca imi provoaca o stare asa de irealitate...parca nu mai sunt concentrat si atent la tot in jurul meu 100%...el mi-a spus ca daca dupa ce iau cutia nu-mi revin sa consult un medic psihiatru, ideea este ca am luat doar 10 tablete pana acum, ce credeti ar trebui sa consult un psihiatru sau sa iau intai toata cutia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Nu este cazul sa mergi la psihiatru si nici sa mai iei medicamente toxice care dau dependenta si cu timpul te transforma in leguma.Sunt tratamente naturiste care rezova atacul de panica fara efect secundar, recomand Rhodiolin si Stress Management care le poti lua de aici www.mypurnutrition.com.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ar strica sa consulti un psihiatru poate e mai util decat sa bagi pastile in tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai avut un atac de panica si acum te-ai dat pe droguri. E curios, de obicei se intampla invers...

Poate fi ceva trecator sau poti avea probleme mai grave. Consulta un specialist!