| KitKat15 a întrebat:

Buna ziua!
Duminica trecuta, 19.11, m-a tras curentul pe autocar si am facut o viroza cu dureri mari de cap si ochi.
De asemenea, mi s-au umflat pleoapele 3 zile mai tarziu si nu dau semne ca se dezumfla nici astazi. Am fost la 2 doctori si au spus ca e ori de la curent, ori o reactie alergica la vreun medicament din tratament. Astazi mi-am terminat toate pastilele.
Credeti ca pleoapele umflate sunt de la curent sau de la un alt fel de afectiune?
Mentionez ca am vizitat si un medic oftalmologic, iar ambii ochi sunt sanatosi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

"m-a tras curentul pe autocar si am facut o viroza cu dureri mari de cap si ochi."
Data viitoare sa circuli ca tot omul interg la minte; in autocar. PE autocar este intotdeauna periculos

| KitKat15 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Sper ca te simti de 10 ori mai inteligent datorita acestui comentariu.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru KitKat15):

Ma simt prost fata de strainii care observa cum este masacrata limba ramana

| KitKat15 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Limba ramana, zici. Saracuta.

| alinadianaaa a răspuns:

Poate sa fie si din cauza curentului dar si reactia adversa a vreunui medicament.

| KitKat15 explică (pentru alinadianaaa):

Nu incepusem tratamentul atunci. Luasem o singura pastila de algocalmin, medicament pe care l-am mai luat si nu aparuse nimic.
Sper ca e de la curent.