| EuIsBogdan a întrebat:

Este adevarat ca poti sa mori de la coca cola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Da. unii mai repede, altii mai tarziu. Cand se zice ca se baga acolo porcarii, inseamna ca asa si e. De exemplu, la un laborator au detectat anumite substante care nu erau trecute pe eticheta + erau nocive. Dar nah, oamenii continua sa se intoxice si apoi se plang de cancer sau altele...
apropo, evita orice contine monoglutamant de sodiu + nitritul, dar primul e, ei bine, e grav

| RAY a răspuns:

Daca bei foarte mult si ai probleme cu inima vei putea face infart dar nu din cauza coa cola si ca efect indirect adica el face ca inima sa bata mai puternic, sangele sa circule mai rapid etc
repet daca ai probleme cardiace e vb sa eviti bauturi cu cofeina

| Yasmin875 a răspuns:

Eu beau o sticlă de Coca-Cola de 2 litri pe săptămână si inca nu am murit.rolling on the floor

| Dorito a răspuns:

Da. Poate nu sa mori, dar iti scurteaza viata.