| imiplacesamergladelfinariu a întrebat:

De ce boli te poti imbonlavii de la coca cola?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Bola de fapt este diabet nu glicemie happy, glicemia crescuta mult peste normal arata aceasta afectiune.Aciditatea crescuta din astfel de sucuri duce la afectiuni ale stomacului, incearca sa nu faci exces de astfel de bauturi.de exemplu eu beau doar apa plata, minerala si apa filtrata e mult mai sanatoasa decat orice tip de suc chiar si decat alea "naturale".

| SamSon a răspuns:

Coca cola are un dublu de zahar, deci glicemie

| xCaTgIrLx a răspuns:

Eu nu stiu daca poti lua boli, dar incearca sa iei o bucata de carne de vita si sa o pui intr-un pahar de coca-cola iar a doua zi uitate sa vezi cu arata carnea iar apoi vei vedea cum o sa iti arata rinichii

| alex890 a răspuns:

Poi nu e greu, dar poti face boli serioase, cum ar fi:diabet; boala la inima; cancer la stomac; etc.Da coca cola are chimicale si cofeina.Eu ti-as recomanda sa nu bei in excesraised eyebrows.