| Roxana210198 a întrebat:

Bună ziua.
Este posibil ca la 16 săptămâni să mi se zică ca este băiat iar la morfologia de trimestru 2, la 20 de săptămâni să fie fată. A mai pățit cineva? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate sa fi fost confuzie; la prima vizionare, depinzand cum a stat copilasul...sau cine stie poate are ambele organe sexuale.

| sierra1 a răspuns:

Abia în jurul săptămânii 16 +- va putea fi corect identificabil cu ajutorul ecografului, sexul viitorului copil. Deci e posibil

| J0B0MAT a răspuns:

Da, se poate.

| Sophieka a răspuns:

Va recomand un grup mare pe Facebook unde puteti intreba :
https://www.facebook.com/groups/275344195825161/

| Sophieka a răspuns:

Mai puteti merge si in alta parte sa vedeti ce spune si altcineva.

| Standt a răspuns:

Da, am auzit cazuri.
Ba chiar unul si mai si!
Toata sarcina i s-a spus ca e baiat. La nastere, a aparut fata.