| Jigokunokishi a întrebat:

In urma cu 2 saptamani am fost la un concert si am primit un pumn in nas sau ceva ceva de genul asta, cert e ca am fost lovit si ma cam durea. Partea su[perioara dreapta a nasului, adica osul. Amu dupa 2 saptamani daca ating mai tare zona tot doare. Ar trebui sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Dia1029 a răspuns:

Dupa lovituri puternice e normal sa te doara dar eu iti recomand sa te duci la medic. Nu e de joaca cu asa ceva!

| Ghimbasanu a răspuns:

Salut. Parerea mea este sa stai linistit. Pune un cub de gheata daca te doare mai tare. Si eu m-am lovit la nas si m-a durut tare dar a trecut. KEEP CALM :-))

| Andreealol1234 a răspuns:

E normal sa te doara pana la urma ti-a lovit osul, eu m-am lovit cu genunchiul de o bara, a trecut oproximativ o luna si tot ma durea daca apasam. Mai asteapta, o sa treaca.