| ChocolateDroid a întrebat:

Ieri un baiat mi-a dat un pumn tare in osul de sus al nasului " din greseala ". Acum ma doare si e f. umflat (in partea de sus). Oare va ramane asa sad?

1 răspuns:
| RamyF a răspuns:

Buna, a curs sange din nas? daca da este posibil sa fie ceva mai grav si este bine sa te duci la doctor pentru mai multe amanunte, daca nu, incearca sa masezi zona si sa vezi daca e ceva in neregula, daca se simte normal la palpat, inseamna ca se va vindeca fara urme, daca simti durere mare si simti ca nu este uniform inseamna ca e ceva grev si este posibil sa ai nevoie de un medic specialist. Dupa parerea mea zic sa stai 2-3 zile si sa iei aulin sau nurofen, ceva antiinflamator. Daca nu iti trece durerea si umflatura iti recomand sa te duci la doctor (nu e vorba ca vei ramane asa, insa nasul este destul de fragil si pot aparea niste complicatii de la astfel de lovituri). Toate cele bune!