| Vasiloiu_Armand_1999 a întrebat:

In urma cu 4 zile,, m-am jucat cu un coleg, iar acesta m-a lovit cu genunchiul in partea dreapta a pieptului.Cand tusesc foarte tare simt o usoara durere(este suportabila) sau cand m-a intinde foarte mult m ai simt.Credeti ca este ceva grav de mers la doctor sau e un traumatism la muschi coaste si o sa treaca? Multumesc frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la medic! Sfaturile de aici sunt date de persoane care habar n-au ce vorbesc si ca nu-i corect sa dai sfaturi medicale pe net.

Răspuns utilizator avertizat
| Salontanul a răspuns (pentru ramon2473):

Repet si pentru tine: conform deontologiei medicale un diagnostic nu se pune fara sa il vada pe pacient. Mai mult, la orice lovitura pot aparea si complicatii diverse care pot fi uneori foarte grave. Vedeti-va de treaba si lasati omul sa mearga la medic. Are dreptul la doua consulturi pe luna si nu-l costa nimic. Eventual radiografia daca medicul considera necesar. Si mai bine da bani decat sa sufere probleme ulterioare. Nu dati sfaturi pe pielea altuia. De aia este scris avertismentul de mai sus.

| ALGator a răspuns:

Poate fi in cel mai rau caz o coasta fisurata. Dar chiar si asa nu ar fi nimic grav: doare putin si se vindeca de la sine.

Răspuns utilizator avertizat
| August99 a răspuns:

Trece pana te mariti laughing

| Salontanul a răspuns (pentru August99):

"Pasarea malai viseaza" sau "fiecare cu ce-l doare". Doar ca fiind baiat sigur nu se va marita. laughing

| August99 a răspuns (pentru Salontanul):

Vorba vine laughing

| nirocino a răspuns:

Mai bine sa mergi la doctor si sa nu fie nimic grav decat sa stai asa si sa fie o fisura la coste sau altceva! Bafta!