| Jigokunokishi a întrebat:

In vara am fost operat de varicocel si nu am facut sport primul semestru(pana in februarie cred, la scoala si acasa am mai facut ceva exercitii, dar nu prea mult). Cand am inceput sa fac sport oboseam destul de repede si nu puteam sa tin pasul, am fost cam slabit dupa acea pauza. Inainte alergam kilometri, faceam cate 50 de flotari dintr-o suflare, dar dupa pauza nu mai mergea asa. De ceva timp in ora de sport daca alerg mai mult(la baschet de exemplu) mi se formeaza o saliva groasa in gura si trebuie sa merg de mai multe ori sa o scuip si dupa terminarea orei ma cam albesc la fata si zona de sub ochi se face vinetie, albastruie si sunt cam ametit si slabit(mai ales daca fug mult si depun efort). E normal? Daca nu ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai este normal dupa o perioada de inactivitate sportiva sa-ti fie greu. Curaj!

Răspuns utilizator avertizat