| andulovecrazy a întrebat:

Medicul meu de familie mi-a spus sa imi fac analizele medicale.Azi mi-au venit analizele si la: hematologie AH005 VSH mi-a iesit 35.00 iar la coagulare AC001 Fibrinogen mi-a iesit 405.00.Acestea doua mult mai mari decat valoarea pe care ar fi trebuit sa o am.va rog frumos sa imi spuneti care ar fi efectele.Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o infecţie/inflamaţie ( existentă, undeva, în organism )...

Analizele TREBUIE interpretate de medicul de familie în context clinic - ţinând cont de "istoricul" afecţiunilor pe care le ai, de simptomatologia pe care o prezinţi şi de rezultatul altor analize/investigaţii!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Analizele mentionate arata un sindrom inflamator; medicul tau le interpreta in contextul simptomelor pe care le ai, precum si legat de celelalte analize. http://www.i-medic.ro/analize/viteza-de-sedimentare-hematiilor-vsh

| K0sti a răspuns:

Ai medic de familie! Intreaba-l!