| Celldweller a întrebat:

Mi-a aparut un furunc pe coapsa.La inceput era o umflatura mica rosie, iar acum e mai mare si doare ingrozitor! stiti ceva remedii naturiste?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bisturiul!
Trebuie curatat de medicul chirurg. Apoi, tratament de care vrei.

| Teodora11 a răspuns:

Pe locul rosu se aplica o frunza de patlangina sau o frunza de nalba (spalate in prealabil). Peste frunza se pun un plasture. Dupa 12 ore vei vedea ca s-a colectat puroiul intr-un asa zis,, cap,,. Schimba frunza si cat de curand se va sparge si vei scapa.