| dyanna_9212 a întrebat:

Hey! azi dimineata m-am trezit cu o durere in zona subratului? stiti ce ar putea sa fie? e o umflatura mica care ma doare si a aparut la ambele subrate? stiti ce este? mersi big grin FUNDAhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Este de la transpiratie daca sunt mici cat un bob de orez sau de la antiperspirant

| Bibuşca a răspuns:

Asa arata umflatura de la subratul tau: http://drweather.wordpress.com/......uroi-buba/
Daca da ti-as sugera sa citesti site-ul acela. Si ar fi indicat sa te duci la un doctor el te poate ajuta!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Da se poate sa fie o alergie la un antiperspirant. De fiecare data inainte de folosire trebuie sa te speli la subrat. Si seara cand vii acasa sa te speli iar. Sa nu dai niciodata strat peste strat de antiperspirat pentru ca astupa porii de transpiratie si provoaca noduli. In 2-3 zile vor disparea daca te speli! si incearca sa schimbi antiperspirantul!

| Anisia13 a răspuns:

E posibil sa fie o inflamare a ganglionilor de la ras, deodorant si sa nu fie nimic grav.Dar exista si sansa sa fie altceva o mastoza chistica sau ceva de genul asta.O ecografie mamara iti poate raspunde la intrebari.Gaseste ti 1 h si mergi al medic.Multa sanatate...

| Diannaaaa a răspuns:

Poaate ca ai depus efort si ai facut intindere big grin

| dyanna_9212 explică:

Bya sa stii ca umflatura mea e mica cat un bob de orez big grin oricum mersi :*