| anonim_4396 a întrebat:

.. mi-au aparut in zona genitala cand ma rad niste bubite maronii pe margini in interior, nu ma dor, nu ma ustura dar as vrea si eu o crema sa imi treaca.
Va rog din suflet sa ma ajutati.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la medic. Pot fi condiloame de la o infectie cu HPV si atunci trebuie sa-ti faci niste analize mai extinse. Nu trata cu usurinta aceste leziuni si nu te da cu cine stie ce alifii. In timp, poti ajunge la chestii grave. Du-te la ginecolog cat mai curand!

1 răspuns:
| vlad_8452 a răspuns:

În general, nu e indicat să ne tratăm "din auzite". În acest caz, cred că ar fi mult mai sigur să ceri sfatul unui medic. Trebuie tratată cauza, nu efectul. O problemă de sănătate trebuie rezolvată cât mai repede; de asemenea, când e vorba de sănătate, nu se ia în calcul "jena".