| gojira a întrebat:

numele meu este Marius si am 21 de ani. De 3 zile am niste probleme grave de sanatate (cred eu) si maine dimineata ma duc la medic dar ar vrea sa aflu mai multe detalii.

Nu stiu mai exact ce am dar banuiesc, ma doare noada fundului foarte tare, in special osul, ma gandesc ca are legatura cu coloana vertebrala, ma doare extrem de tare si nu pot dormi pe spate, nu mai pot sta pe scaun pentru ca am niste dureri cumplite. Sunt foarte speriat pana ajung la medic, zona este usor umflata si pielea s-a intarit in acea zona. O sa-mi fac o radiografie cred eu si apoi restul. Nu am facut sport niciodata, nu m-am lovit recent in acel loc si merg putin cocosat de cand ma stiu eu. As vrea sa aflu daca ceea ce cred eu este aproape de adevar. Este posibil sa am cu totul altceva, dar eu asta cred ca am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaMLaMlaMa a răspuns:

E grav... E foarte bine ca ai ales sa mergi la doctor, caci, cine stie, daca nu mergi acum poate sa se agraveze mai tare.Nu mai fi speriat, doar iti face un control.Deocamdata.Capul sus, fruntea-nainte! Sa ne spui si noua cum a fost big grin

| gojira explică (pentru LaMLaMlaMa):

Well, mersi pentru sfat. ti-am dat funda.
pana la urma am o infectie din cauza faptului ca ma epilez foarte des in zonele intime, transpiratia excesiva si infectie de la lamele de ras, am doar niste pungi de puroi care se retrag cu timpul, ma dau de 3 ori pe zi cu baneocin, ketonal pentru dureri si spalaturi cu betatina dupa ce termin baneocinul. in caz ca vor sa afle si altii. o zi placuta.

| LaMLaMlaMa a răspuns (pentru gojira):

Ei, mersi mult big grin. E naspa. Uite, vezi, daca nu te duceai la doctor nu stiai niciodata ce ai.Hai te pup!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KellyGreen a răspuns:

Cred ca ai o problema in zona sacrala sau coccigiana, o deformare a coloanei vertebrale. Daca stai cocosat aproape sigur o sa iti spuna sa mergi la kinetoterapie, pentru cifoza, si sper sa nu fie nimic prea grav in zona coccigiana, deoarece aici nu se prea poate indrepta osul.

| Tavy100 a răspuns:

Stai mult la calculator? Esti sigur ca nu te-ai lovit recent ( ultimele 3 saptamana)? Este posibil sa fie afectata coloana vertebrala.

Ai mai putea avea ceva, dar e scarbos, ai fost in tari straine recent ( din priamvara anului trecut)? Daca da, cand erai acolo, sau imediat dupa ce te-ai intors ai mai avut dureri? Este posibil sa fi luat un virus care sa stea in pielea ta, ar putea disparea si sa apara peste un an, sunt unii virusi care fac probleme intr-o luna din an, doar una, altii care fac asa la 2 ani. Oricum o sa aflii de la medic.

| goemondialul a răspuns:

Salut ti.a trecut pana la urma? esti ok acum? multumesc anticipat