| Ursul543fanatic a întrebat:

Am 15 ani si urmeaza sa merg la medic din cauza unei dureri in zona de jos a coloanei vertebrale (sau cum ii zicem unii, noada). Tin sa spun ca merg pe role de 10 ani si pentru mine e un sport zilnic. Daca ma asez pe scaun ma ridic foarte greu (chiar ma gandesc cum o sa ma ridic dupa ce pun intrbarea asta ). Ma doare si cand alerg au cand pun presiune pe zona. Vreau doar sa stiu daca a mai fost cineva in situatia asta si cum se simte in prezent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Nu faptul ca mergi pe role e problema,cazaturile sunt pacatoase,ai cazut cumva in fund, daca da e clar ca de aici e problema si din pacate nu e de bine deloc, oricum orice durere de coloana indiferent de care o fi nu e buna, va trebui sa faci un RMN sa vada clar care e problema, intre timp poti lua niste antiiflamatorii ca sa poti sa suporti cat de cat

| garofita239 a răspuns:

Dupa parerea mea fara un RMN nu scapi! Da si cazaturile sunt pacatoase
cel mai bine ar trebui sa te duci la un medic neaparat!