| robert33 a întrebat:

Numele meu este robert si as avea nevoie de niste sfaturi.Eu oricum sunt hotarat in decizie.Am 18 anil, 190 de cm si vreo 73 de kilograme, deci sunt slab. Fac sala, mananc de rup, imi place sportul dar nimic nu se prinde de mine. M-am gandit sa urmez un ciclu de 6 saptamani, in acelasi timp cu sala, in care sa utilizez anapolon 50 cate 50 de mg pe zi, eventual mai tarziu vreo cateva zile 100 mg si in acelasi timp essential forte pentru a-mi proteja ficatul, vreo 4 pastilute pe zi. Urmez asa ciclul asta de 6 saptamani dupa care ma opresc definitiv din luat, vreau doar sa pun un pic pe mine, vreo 10 kilograme, poate mai mult. Dupa ce termin ciclul o sa iau vreo 4 saptamani proviron pentru a-mi pastra masa musculara acumulata si gata.Acum sincer vorbind, sunt riscuri chiar asa de ridicate la mine? Eu nu cred, nu fac abuz, nu nimic. Vreau doar sa imi raspundeti la problema, astept pareri de la toti, de la specialisti, etc.Nu vreau sa imi spuneti sa nu iau sau ceva de genul asta, doar raspundeti-mi la intrebari...Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca riscurile sunt greu de anticipat. Adica iti poti declansa in insuficienta renala si sa ajungi repejor la dializa. sau poate nu. Sigur, potenta ta va avea cu certitudine de suferit, dar pana la urma de impotenta n-a murit nimeni, poti renunta cativa ani la sex si, poate, dupa aia, lucrurile se vor imbunatati. In rest, daca pe la 50 de ani faci cancer de prostata, vei sti macar de la ce ti se trage.

| klaudiu2009 a răspuns:

Esti tanar si in crestere... de aia nu se pune nimic pe tine... o sa ai timp destul sa pui kg pe tine atunci cand nu o sa mai cresti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani, ai niste apucaturi de zombie.ai o mostenire genetica si poti sa faci tu si sa inghiti ce vrei ca tot forma care trebuie sa o ai o vei avea.asa ca fa sport, da nu sa devii nu stiu ce, cu pastile si steriozi, sau alte chestii, ci sa ai o minte sanatoasa intr-un corp sanatos.