| anonim_4396 a întrebat:

o neintelegere legat de HIV.

Acest virus are un simptom de debutare de 1-2 saptamani dupa ceva timp sau apare doar cand se declanseaza adica peste cativa ani?
Adica cum imi dau seama daca mai e nevoie sa repet testul inca odata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Virusul nu are simptome, doar boala. Iar boala (SIDA) poate debuta fără simptome aparente, cel puțin pentru o vreme.
Testul oricum trebuie repetat la 6 luni de la prima testare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Ok dar are ceva ca eu l-am facut dupa 5 luni de la actul sexual? adica ma gandesc acum ca medicina nu e exacta.

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Are, pentru că regula este pentru 6 luni. Deci o să mai faci încă unul, peste o lună, ca să fii sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sigur o sa il mai fac, dar am vrut sa spun. Ca stiinta si medicina in general nu pot avea date exacte, si nu poti spune ca daca cineva face testul dupa 5 luni si 28 de zile, si dupa sa-i spuna un Doctor, nu, degaba l-ai facut. Trebuie dupa 6 luni. Pe bune?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Măcar te-ai bucurat de act? Cum a fost?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A fost naspa

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am înțeles. Probabil că nu s-a priceput ea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A fost naspa, voia sa stea doar intr-un loc si eu sa fac tot. ce kkt.......Si vrei sa-ti zic ceva ce nimeni nu ma crede? nu mi-am dat drumu deloc si a durat 1 ora laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu ți-a plăcut corpul ei, sau de ce. O oră este destul timp.