| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua.

Oare este vreo problemă dacă mi se văd venele de la mâini foarte tare?

Este normal?

Sunt și cam un pic slăbuț și nu prea am grăsime pe mine.

Și venele de la piciorușe mi se văd.

Ce părere aveți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IonelaIasmina a răspuns:

Bună ziua!
Ești puțin panicat, dar stai liniștit.
1. Câți ani ai?
2. Dacă spui că ești slăbuț este perfect normal să ț-i se vadă venele. INDICAT ar fi să te mai îngrași puțin și vei observa schimbare cu tine și cu venele tale.
Nu mai lua în seamă că râd cei de aici că ai spus,, piciorușe" ce piciorușele nu sunt tot ale oamenilor? în fine...stai liniștit că nu ai nimic, dar totuși încearcă să te îngrași puțin.
Sunt și eu tot copil (fată) dar știu ce spun despre problema ta.
În schimb dacă o să apară umflaturi ceva, sau orice simptomă pe care crezi că nu ai avut-o.du-te la medicul tău de familie.
Oricum, eu zic că NU ai nimic.
Sănătate multă! Noapte bună.
P.s.big grinacă mai ai întrebări îmi poți spune!

| SamsungElectronics explică (pentru IonelaIasmina):

Mulțumesc, vrei să vorbim?

| IonelaIasmina a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Da, dacă vr tu, ai cont de tt?

| SamsungElectronics explică (pentru IonelaIasmina):

Eu vreau, dar ai un Instagram sau un Facebook, dacă ai poți să mi-l trimiți în privat.

| IonelaIasmina a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Nu vrei sa vb pe tiktok?

| SamsungElectronics explică (pentru IonelaIasmina):

Ba da, și acolo este bine.

| SamsungElectronics explică (pentru SamsungElectronics):

Dar tot Samsung mă cheamă și acolo și am două conturi cu aceiași poză de la Samsung, și problema este ca nu o să ști care sunt.

| IonelaIasmina a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Pai iti trm eu contul meu @. ionela_iasmina

| SamsungElectronics explică (pentru IonelaIasmina):

Bun trimite-mil în privat și ați dau falow

| IonelaIasmina a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Pai zice ca nu ți pot da ms privat ca ești utilizator junior, pai caută-mă asa cum ți am zis

| SamsungElectronics explică (pentru IonelaIasmina):

Gata, ți-am dat falow

| IonelaIasmina a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Caută ma asa pe tik tok și da ki fallow

| IonelaIasmina a răspuns (pentru SamsungElectronics):

Am trm mesaj

23 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti slab, de-aia se vad venele de la maini si de la piciorușe.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu. 2. Este banal.3. Nici o părere.

| Freya1 a răspuns:

E normal dacă ești slab sa se vadă venele, nu te panica.
Da, dacă vezi vreun nod, vreo vena mai vanata, sau ai ceva simptome mai aparte atunci poți sa vizitezi un medic.

| Catrice a răspuns:

Și nu îți plac cum arata piciorușele sau cehee hee

| Celcestietot a răspuns:

Daca nu ai probleme de sanatate, este in regula.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

''de la picioruse'' laughing
E normal sa se vada, probabil ai o piele foarte deschisa si de asta sunt mai vizibile decat la altii dar si din cauza ca esti slab.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate fi și o problemă medicală, deci dacă te deranjază în vreun fel poți merge la un medic, dar ca aspect mie una, dar cred că nu sunt singura femeie, ni se par sexy bărbații care își arată venele. happy Ba chiar și femeile mi se par hot. Eu sunt la polul opus cu kg, dar te invidiez, aș vrea să am ce ai tu, deoarece sunt obsedată de aceste vene care se văd la suprafață, mai ales la încheieturi mi se par fascinante! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este perfect normal ca persoanele slabe sa isi vada venele mai bine, fiindca cu cat stratul de grasime si piele este mai subtire cu atat se vad mai multe detalii

| Adelina4679 a răspuns:

Da, este normal ca venele tale sa fie vizibile

| cristianvalentin337 a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un doctor, o asemenea problema o avea si fratele meu si s-a panicat la fel ca si tine si s-a dus. I s-a spus ca are urticarie si a trebuit sa se opereze urgent.