| Razvan1lol a întrebat:

Buna ziua.
Pentru a afla daca am anxietate/depresie, trebuie sa merg la un dr. psiholog sau dr. psihiatru, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| sabin89 a răspuns:

Cred că cel mai bine e să nu te duci nici la unul, nici la altul. Că intri într-un fel de labirint din care cu greu mai poţi ieşi. Dacă mai poţi.

| caietulstudentesc a răspuns (pentru sabin89):

Și alte sfaturi proaste.

| Arca333 a răspuns (pentru sabin89):

Vorbesti din experienta personala?
Eu am fost la 6 sedinte de therapie can aveam vreo 17 ani si mi-a facut numa bine, nu am simtit ca are loc nici un fenomen labirintian.

| Werrich a răspuns:

Buna ziua, doar psihiatrii sunt medici, doar ei pot pune diagnostic; psihologii NU sunt doctori.

| Nirvanaaa a răspuns:

La psihiatru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. La un bun psihiatru.

| TheStrategist a răspuns:

La psihiatru

| Feyenooord666666 a răspuns:

Psihiatru.

| Zagor_Yulia_1999 a răspuns:

Bună! Depinde ce fel de stări ai? Eu sufăr de anxietate dar psihologul meu a spus că este o anxietate destul de ușoară... deși câte o dată simt ca e foarte greu, trebuie doar să te ți sub control si usor o sa vezi ca te simti m-ai bine, spre exemplu eu am probleme pe sezonul ierni, vara mă simt foarte bine ca și cum nu aș avea nimic? An nou fericit si multă sănătate!